Aranżacja i wykończenie wnętrza – jak to zrobić
14 kwietnia, 2023 ZAPP aranżacje Porady

Aranżacja i wykończenie wnętrza – jak to zrobić?

Aranżacja i wykończenie wnętrza – jak to zrobić?

Aranżacja i wykończenie wnętrz to proces projektowania i urządzania przestrzeni mieszkalnych lub komercyjnych tak, aby były funkcjonalne, estetyczne i spełniały potrzeby użytkowników.

Jak wygląda aranżacja i wykończenie wnętrz w firmie ZAPP aranżacje?

Proces aranżacji i wykończenia wnętrz obejmuje kilka etapów, takich jak:

 1. Wstępne spotkanie, na którym – właściciel nieruchomości lub klient określa swoje oczekiwania, potrzeby i preferencje dotyczące projektowanej przestrzeni. Wykonujemy wstępną wycenę kosztów wykończenia. Znając budżet możemy dopasować odpowiednie rozwiązania i materiały do oczekiwań klienta.
  Przedstawiamy nasze materiały wykończeniowe, umowy, omawiamy sposób współpracy.
 2. Projektowanie – na podstawie wymagań klienta i ustalonego budżetu, projektant wnętrz tworzy projekt, który uwzględnia funkcjonalność, estetykę, ergonomię, styl i budżet. Na tym etapie wybierane są wszelkie materiały wykończeniowe i rozwiązania, które zostaną zastosowane w projekcie.
 3. Akceptacja projektu i wyceny, podpisanie umowy na realizację. Dopiero kiedy wiemy co mamy wykonać i ile to będzie kosztowało, podpisujemy umowę na realizację wykończenia. Klienci nie płacą za „kota w worku”.
 4. Realizacja projektu – nasze ekipy zajmują się kompleksowym wykończeniem mieszkania lub domu. Klienci w tym czasie mogą zająć się tym, co lubią.
 5. Odbiór gotowego mieszkania.

Jakie błędy możesz popełnić aranżując i wykańczając wnętrze sam?

Przy wykończeniu wnętrza można popełnić wiele błędów, które wpłyną negatywnie na ostateczny efekt projektu, a także zakładany budżet na wykończenie. Poniżej kilka podstawowych błędów, których warto unikać:

 1. Brak zaplanowanych wszystkich prac budowlanych w odpowiedniej kolejności. Nic tak nie irytuje ekipy budowlanej jak konieczność zniszczenia swojej pracy, kiedy np. zakupiona kabina nie mieści się do przygotowanej wnęki w łazience. Przeróbki tego typu są czasochłonne i kosztowne.
 2. Błędy w zaplanowaniu funkcjonalności pomieszczeń. Udało Ci się zmieścić dodatkowy pokój w mieszkaniu – super. Tylko pamiętaj, że musi mieć odpowiednie wymiary, aby wygodnie z niego korzystać…
 3. Błędy w doborze elementów wykończenia. Jeżeli Twoja bateria umywalkowa świetnie wygląda w sklepie internetowym, to nie znaczy, że będzie dobrze współpracowała z wybraną umywalką…
 4. Błędy w kompletowaniu zamówień. Zamówienie odpowiednich drzwi to odpowiedź na szereg pytań sprzedawcy. Błędy w formularzu mogą doprowadzić do konieczności ponownego zamówienia drzwi.
 5. Dobór kolorów elementów w różnych sklepach albo na monitorze. Czy wiesz, że kolor „dąb naturalny” może mieć odcień od żółtego poprzez czerwony aż do zielonego? Warto sprawdzić na próbkach przed zamówieniem. Podobnie jest z kolorem szarym i białym. W zależności od producenta i materiału, kolory pomimo wspólnej nazwy są inne.
 6. Nieodpowiednie wykończenie powierzchni – wybór niewłaściwych materiałów wykończeniowych, takich jak farby, płytki czy podłogi, może wpłynąć negatywnie na ostateczny efekt projektu i spowodować, że wnętrze będzie wyglądało nieestetycznie lub będzie trudne w utrzymaniu czystości.
 7. Logistyka – odpowiednie zamówienie materiałów i uzgodnienie terminów dostaw to klucz do sprawnego i ekonomicznego wykończenia. Nikt nie lubi wstrzymywać prac ze względu na brak materiałów do pracy.
 8. Wykonawstwo – doświadczona ekipa to konieczność. Ekipa nie tylko musi potrafić wykonać swoje prace, ale musi posiadać odpowiednie narzędzia i przejść szkolenia, aby zagwarantować jakość wykończenia i utrzymać gwarancje producentów na wbudowane materiały wykończeniowe.
 9. Faktura, gwarancja, odpowiedzialność. Są to oczywiste rzeczy, jednak w natłoku emocji związanych z nowym mieszkaniem, zapominamy o podstawowych zabezpieczeniach. Brak umowy na wykończenie, brak faktury to brak gwarancji. Brak odpowiedzialności wykonawcy za wykonane prace.

Dlaczego warto wybrać pomoc fachowców z ZAPP aranżacje?

Istnieje wiele powodów, dla których warto skorzystać z usług ZAPP aranżacje. Oto kilka najważniejszych z nich:

 1. Profesjonalne doradztwo – firma zajmująca się aranżacją wnętrz może doradzić w kwestii wyboru odpowiednich materiałów, konkretnych produktów dopasowanych do Twojego wnętrza. Profesjonalny projektant pomoże w wyborze najlepszych rozwiązań funkcjonalnych.
 2. Oszczędność czasu – samodzielne wykończenie wnętrza może być bardzo czasochłonne, zwłaszcza dla osób niemających doświadczenia w tej dziedzinie. Firma specjalizująca się w aranżacji i wykończeniu wnętrz zaoszczędza klientowi wiele czasu, wykonując prace w krótszym czasie niż osoba niezwiązana z branżą. Zarządzają nie tylko pracami na budowie, ale i dostawami materiałów – ich kolejnością i ilościami.
 3. Oszczędność pieniędzy – współpraca z firmą zajmującą się aranżacją i wykończeniem wnętrz okazuje się korzystna finansowo. Projektanci mają dostęp do hurtowych cen na materiały, co pozwala zaoszczędzić klientowi na kosztach zakupu. Płacąc firmie za wykończenie mieszkania płacisz 8% podatku VAT, zamiast 23% jak to ma miejsce w Internecie czy sklepach z wyposażeniem.
 4. Profesjonalne wykonanie prac – firma specjalizująca się w aranżacji i wykończeniu wnętrz posiada wykwalifikowany zespół, który wykonuje prace zgodnie z najwyższymi standardami. Dzięki temu klient może mieć pewność, że prace zostaną wykonane profesjonalnie i estetycznie, a także że otrzyma gwarancję na wykonane prace oraz gwarancje producentów na wbudowane materiały wykończeniowe.
 5. Indywidualne podejście – projektanci ZAPP aranżacje zawsze podejmują się projektów indywidualnych, dopasowanych do potrzeb i wymagań klienta. Dzięki temu klient ma pewność, że jego wnętrze będzie unikatowe i spełni jego oczekiwania.

Podsumowując, skorzystanie z usług ZAPP aranżacje, czyli firmy specjalizującej się w aranżacji i wykończeniu wnętrz może przynieść wiele korzyści, w tym oszczędność czasu i pieniędzy, profesjonalne doradztwo oraz gwarancję sumiennego wykonania prac.

Chcesz zobaczyć, jak to działa? Napisz do nas lub skorzystaj z modułu wyceniarki, aby lepiej poznać nasze możliwości.