Aranżacja salonu Gdańsk w mieszkaniu na wymiar

Aranżacja salonu Gdańsk w mieszkaniu pod klucz

Aranżacja salonu Gdańsk jest wyjątkowo ważnym etapem w wykańczaniu mieszkania na wymiar z kilku powodów. Przede wszystkim salon jest jednym z pomieszczeń, w którym spędzamy największą ilość czasu, przebywając w domu. Powinien być urządzony zarówno w sposób funkcjonalny, jak atrakcyjny. Co więcej dobrze urządzony salon będzie dostosowany do Twojego stylu życia i potrzeb wynikających z codzienności. Warto zwrócić uwagę również na to, że obecnie salon coraz częścią połączony jest z aneksem kuchennym. Z tego względu szczególnie dokładnie należy przemyśleć zaaranżowanie jego przestrzeni i spójność ze stylem wykończenia kuchni. Dziś przychodzimy do Was z kilkoma pomocnymi wskazówkami, które ułatwią proces aranżacji salonu.

Od czego zacząć?

Aranżacja salonu Gdańsk to szereg decyzji, które całościowo wpłyną na zadowolenie z efektu końcowego. Po pierwsze – podłoga. Jaką najlepiej wybrać? Niewątpliwie jest to kwestia indywidualnych preferencji. Wśród klientów ZAPP Aranżacje najczęściej wybierane są panele podłogowe. Swoją popularność zawdzięczają dostępności i szerokiemu wyborowi oraz atrakcyjnej cenie. Dodatkowo charakteryzują się prostym montażem wpływającym na szybkość ich położenia, a nawet możliwość zrobienia tego samodzielnie. Dobrej jakości panele przetrwają w nienaruszonym stanie przez wiele lat. 

Chcąc uzyskać naturalny i niezwykle elegancki efekt, warto rozważyć natomiast parkiet. Prawdziwe drewno na podłodze w salonie pięknie skomponuje się z większością stylów aranżacji całego pomieszczenia. 

Innym rozwiązaniem, zyskującym na popularności, jest wykorzystanie płytek ceramicznych. Sprawdzą się one w szczególności w minimalistycznych i nowoczesnych przestrzeniach. Co ważne, są niezwykle proste w utrzymaniu czystości, a także nie chłoną wilgoci, eliminując ryzyko pojawienia się pleśni.

Aranżacja salonu Gdańsk w mieszkaniu pod klucz

Aranżacja salonu Gdańsk z aneksem kuchennym

Na rynku nieruchomości, zwłaszcza w mieszkaniach z mniejszym metrażem, coraz częściej spotyka się salon z aneksem kuchennym. Takie połączenie pomieszczeń ma pod kątem aranżacji zarówno swoje plusy, jak i minusy. Skupmy się jednak na tym, jak najlepiej wykorzystać potencjał takiego rozkładu. Przede wszystkim warto dokładnie zaplanować układ mebli, by żaden fragment powierzchni się nie zmarnował. Aranżacja salonu Gdańsk z aneksem kuchennym daje nam pole do popisu w kwestii dopasowania tych dwóch części pomieszczenia. Świetnie sprawdzi się tu wybranie kilku elementów wspólnych. Mogą to być drewniane lamele, które w ciekawy sposób możemy wykorzystać zarówno do urozmaicenia salonu, jak i oddzielenia nimi choć małego fragmentu przestrzeni między częścią kuchenną a salonową. Wówczas nawet w przypadku odmiennej kolorystyki mebli, przestrzeń zostanie harmonijnie skomponowana. Innym sposobem na subtelne wyznaczenie granic jest wykorzystanie innych rodzajów podłóg, np. panele w salonie i kafle w kuchni.

Aranżacja salonu Gdańsk w mieszkaniu pod klucz

Odpowiednie oświetlenie to klucz do sukcesu

Rodzaj oświetlenia nieczęsto rozpatrywany jest jako jedna z pierwszych kwestii w procesie aranżacja salonu Gdańsk. W rzeczywistości jest to niezwykle istotny element wyposażenia mieszkania, który wpływa na jego całokształt. Wybierz różnorodne źródła światła rozmieszczone w kilku miejscach. Wpłynie to na funkcjonalność oświetlenia i możliwość jego dostosowania do sytuacji. Lampy stojące i oświetlenie punktowe pozwolą Ci na stworzenie przytulnej atmosfery, gdy nie będziesz potrzebował/a korzystać z głównego oświetlenia. Lampy sufitowe należy natomiast zawiesić w dokładnie przemyślanym wcześniej miejscu. Najlepiej, by znajdowały możliwie w centralnym punkcie sufitu, przez co po włączeniu będą równomiernie oświetlać całe pomieszczenie. A na koniec oczywista, ale cenna wskazówka – pamiętaj, że to światło naturalne jest Twoim sprzymierzeńcem. Pięknie rozjaśnia wnętrza lub wprowadza niepowtarzalną atmosferę, gdy wybije tzw. złota godzina. Przy planowaniu rozmieszczenia mebli i sprzętu AGD, niezwykle ważne jest uwzględnienie światła naturalnego, np. w kwestii padania promieni słonecznych na telewizor.

Aranżacja salonu Gdańsk z ZAPP Aranżacje

Aranżacja salonu Gdańsk to jeden z etapów ku wymarzonemu mieszkaniu. Może być łatwy i przyjemny, ale aby tak się stało, niezbędne jest jego odpowiednie zaplanowanie. Jeśli chcesz powierzyć zadanie realizacji wykończenia swojego mieszkania profesjonalistom, skontaktuj się z nami! A już teraz możesz zapoznać się z naszym portfolio i skorzystać z wyceniarki, która pomoże Ci określić dokładny koszt aranżacji.