Kuchnia w mieszkaniu na wymiar z ZAPP Aranżacje

Wykończenie kuchni Gdańsk w Twoim mieszkaniu na wymiar

Wykończenie kuchni Gdańsk to proces, który podczas urządzania mieszkania wymaga szczególnej dokładności. W kuchni przebywamy codziennie, bez względu na to, czy gotowanie to nasza pasja czy może jednak zajęcie, którego się wystrzegamy. Podczas opracowywania projektu aranżacji Twojego mieszkania w ZAPP Aranżacje, dbamy o to, by wszystkie pomieszczenia dostosowane były do Twoich potrzeb i trybu życia. Codzienna funkcjonalność to nasz priorytet.

Kuchnia na miarę Twoich marzeń

Wykończenie kuchni Gdańsk to szereg decyzji, które mają bezpośredni wpływ na późniejszą jakość i zadowolenie z użytkowania. Jak urządzić kuchnię, aby była praktyczna i jednocześnie stylowa? Zanim przystąpisz do planowania szczegółów, zastanów się, jakiego efektu oczekujesz i którym stylem chcesz się kierować. Glamour, skandynawski, a może boho? Określenie wizji efektu końcowego znacznie ułatwi wybór poszczególnych rozwiązań i elementów. Dzisiaj przedstawimy Ci kilka praktycznych wskazówek, które sprawdzą się w każdej kuchni.

Wykończenie kuchni Gdańsk w mieszkaniu na wymiar

Zasada trójkąta roboczego to klucz do sukcesu

Zgodnie z zasadą tzw. trójkąta roboczego najważniejsze i najczęściej używane urządzenia w kuchni – kuchenka, zlew i lodówka – należy rozmieścić tak, aby stanowiły wierzchołki trójkąta nałożonego na przestrzeń gotowania. Odległości pomiędzy nimi powinny być w miarę możliwości równe i wynosić od 120 do 210 cm. Dobrze będzie zadbać również o to, by łączna długość ramion trójkąta nie przekraczała 7 m. Wykończenie kuchni Gdańsk zgodnie z powyższymi wytycznymi zmaksymalizuje Twój codzienny komfort.

Wykończenie kuchni Gdańsk – mieszkanie dopasowane do domowników

Jedną z kwestii, którą musisz dobrze przemyśleć nie tylko w kuchni, ale w całym mieszkaniu, jest wysokość mebli i blatów. Standardowa wysokość blatu kuchennego wynosi 85 cm. Jeśli jednak Ty i pozostali domownicy jesteście wysocy, warto rozważyć umieszczenie go na wysokości 90 cm. Do wzrostu mieszkańców należy dopasować również zawieszenie szafek oraz półek nad blatem. Tutaj najczęściej wybierana wysokość waha się od 55 do 60 cm.

Wykończenie kuchni Gdańsk na wymiar

Ergonomia na pierwszym miejscu

Wykończenie kuchni Gdańsk w układzie jednorzędowym będzie najmniej funkcjonalnym ustawieniem mebli, ponieważ nie ma wówczas możliwości zastosowania zasady trójkąta roboczego. Jeśli jednak rozkład pomieszczenia wymusza taki układ, linia mebli powinna rozpoczynać się lodówką i kończyć np. ścianą, dzięki czemu zabudowa nabierze ram. W przypadku większych pomieszczeń świetnie sprawdzi się zabudowa dwurzędowa lub wyspa kuchenna, która dodatkowo będzie pełnić funkcję blatu roboczego. Kuchnie w kształcie liter L, U oraz G dają natomiast możliwość różnorodnego rozłożenia wspomnianego trójkąta i dopasowania układu szafek do Twoich indywidualnych potrzeb.

Wykończenie kuchni Gdańsk z ZAPP Aranżacje

Aranżacja mieszkania dostosowana do Twoich potrzeb to nasza specjalność. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja kuchnia posłuży Ci latami, a czas w niej spędzony będzie przyjemnością, skontaktuj się z nami

Już teraz możesz skorzystać również z naszej wyceniarki, która pomoże Ci określić koszt wykończenia mieszkania. 

A jeśli chcesz zapoznać się z naszym portfolio, zapraszamy TUTAJ.